Zespół DUAN zadebiutował na polskiej scenie w marcu 2005 roku. Młodzi, pochłonięci wspólną pasją muzycy postawili sobie za cel granie prawdziwej muzyki irlandzkiej, jak najbliższej tradycji Zielonej Wyspy. Od tego czasu nieustannie doskonalą swoje umiejętności wykonawcze uczestnicząc w licznych projektach muzycznych, warsztatach muzyki tradycyjnej i nie tylko, w kraju i za granicą (przede wszystkim w Irlandii). Koncerty grane przez grupę to opowieść o Irlandii złożona z tradycyjnych utworów instrumentalnych, wesołych pubowych przyśpiewek i wzruszających pieśni typu slow air.
DUAN regularnie koncertuje zarówno na dużych festiwalowych scenach (m.in. Festiwal Muzyki Celtyckiej Zamek - Będzin, Festiwal Kultury Celtyckiej - Dowspuda, Festiwal Beltine - Czechy), jak i w kameralnych pubowych wnętrzach, w których tradycyjna muzyka irlandzka nabiera autentycznego charakteru. Muzykę zespołu znaleźć można również na płycie promującej grę komputerową Wiedźmin. W roku 2011 zespół rozpoczął stałą współpracę z grupą taneczną Setanta.
Tradycyjna muzyka irlandzka to z jednej strony sztuka, do której podchodzimy z szacunkiem i uwagą, a z drugiej strony zjawisko, które daje nam ogromną radość, satysfakcję, oderwanie od codzienności. Duan (w języku irlandzkim "wiersz, pieśń") łącząc w swym znaczeniu słowo i muzykę najlepiej oddaje to, co chcemy przekazać."
Bandżysta i bard, dołączył do zespołu na początku roku 2016, zastępując lidera i jednego z założycieli - Witka Kulczyckiego. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie, bawi publiczność anegdotami i zapowiedziami utworów. Szczególnie zainteresowany muzyką Clare i Sligo, a także tradycją szkockiej pieśni. Pasjonat banjo i akordeonu diatonicznego, z zacięciem naprawia instrumenty, marząc, by pewnego dnia zostać lutnikiem z prawdziwego zdarzenia.
Zafascynowany tradycyjną muzyką irlandzką jeszcze jako dziecko, dzisiaj uprawia muzykę na poprzecznym flecie irlandzkim oraz whistlach. Swoją pasję realizuje nie tylko jako muzyk, ale też twórca instrumentów Goldfinch Whistles, flażoletów zdobywających już światową renomę. Jakub to wielbiciel muzycznych sesji, wędrowania, literatury fantastycznej i dobrych opowieści. Pochodzi z Bydgoszczy. Dyplomowany magister filologii angielskiej, prócz muzyki irlandzkiej grywa też melodie bretońskie i francuskie, najchętniej dla tancerzy, na festiwalach w Polsce i za granicą. Nie poprzestaje tylko na repertuarze tradycyjnym, zajmuje się też kompozycją.
Jest w zespole Duan od początku jego powstania. Wcześniej członek formacji "The Celtic Folk". Koncertował gościnnie z zespołem De Press. Wystąpił również na płycie De Press "Gromy i Pyłki", poświęconej poezji Norwida. Zainteresowania muzyczne to przede wszystkim tradycyjna muzyka irlandzka, ale również muzyka akustyczna i jazz.
Michał mieszka w Poznaniu, gdzie stanowi harmoniczną i rytmiczną podporę na regularnych sesjach muzyki irlandzkiej. Ten przesympatyczny informatyk z ogromną ciekawością eksploruje również taniec i muzykę z innych krain - równie zręcznie podegra do irlandzkiego ceilidh, bretońskiego fest noz, jak i francuskiego balu. Jego grę usłyszeć można na potańcówkach w całej Polsce, zwykle jako członka projektów muzyki balfolkowej Balonique oraz Balsam.
Muzycznie uzdolniony instrumentalista, związany wcześniej z formacją
The Celtic Folk oraz propagandą kultury Irlandii w Polsce (TPI o/Śląsk). Choć ciałem rezyduje w Jastrzębiu Zdroju, jego dusza od lat cieszy się gościnnością XIX-wiecznej Irlandii. Fan wizji świata w klimacie serialu Robin of Sherwood lub post-nuklearnego spustoszenia (kolejność dowolna :). Niepraktykujący neopoganin bez prawa jazdy, z zapałem przywiązany do swojego przenośnego odtwarzacza - ponieważ jeśli nie folk i nie Clannad, ..to darkwave.